دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

 • بازدید فرماندار محترم، امام جمعه معزز و دکترمیرشریفی از بیمارستان 160 تختخوابی
 • بازدید فرماندار، امام جمعه و دکتر از بیمارستان
 • بازدید دکتر میرشریفی از برنامه ویزیت رایگان
 • بازدید دکتر میرشریفی از برنامه ویزیت رایگان
 • ویزیت رایگان به مناسبت هفته دفاع مقدس
 • ویزیت رایگان به مناسبت هفته دفاع مقدس
 • مراسم افتتاحیه پایگاه امام حسن مجتبی
 • مراسم افتتاحیه پایگاه امام حسن مجتبی
 • مراسم افتتاحیه پایگاه امام حسن مجتبی
 • حضور مدیر شبکه و کانون بسیج جامعه پزشکی در جلسه هئیت اندیشه ورز سپاه حضرت سیدالشهداء (ع)
 • حضور دکتر میرشریفی در غرفه شبکه بهداشت
 • اولین مجمع سلامت
 • اولین مجمع سلامت
 • غرفه شبکه بهداشت قدس در دهکده سلامت

 آمار بازدیدهای 24 ساعت گذشته: 62957922

 آمار بازدیدهای روز جاری: 134333

کاربران + مهمانان حاضر در پایگاه: 1085

کاربران حاضر در پایگاه: 216

برگزاری اولین مجمع سلامت شهرستان قدس

برگزاری اولین مجمع سلامت شهرستان قدس
 
اولین مجمع سلامت شهرستان قدس روز پنج شنبه  7/4/97 با حضور جناب آقای دکتر گل مکانی مدیرکل محترم دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت و درمان، جناب آقای مهندس ناصربخت فرماندار محترم شهرستان قدس، جناب آقای دکتر عبادی فرد آذر معاون محترم بهداشتی دانشگاه، جناب آقای دکتر میرشریفی مدیر محترم شبکه بهداشت و درمان قدس، مسئولین محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمان ایران و سایر روسا و مدیران ادارات و نهادها و فرهیختگان و جمعی از مردم شریف شهرستان قدس در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان با هدف بررسی مشکلات بخش سلامت قدس و ارائه راه کارها برگزار شد .
در ابتدا دکتر میرشریفی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس و دبیر مجمع سلامت شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و یاران ایشان و تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضاییه و خیر مقدم به حضار، کلیات برنامه مجمع سلامت شهرستان را تشریح و سیمای کلی سلامت شهرستان را در قالب پاور پوینت به حضارین ارائه نمودند. ایشان همچنین از حمایت های همه جانبه فرماندار محترم شهرستان و مدیران ارشد دانشگاه بالاخص دکتر عبادی فرد آذر معاون محترم بهداشتی دانشگاه تقدیر و تشکر نمودند .
سپس فرماندار محترم و رئیس مجمع سلامت شهرستان به بیان مطالبی در خصوص وضعیت کلی شهرستان در مقایسه با استان و کشور پرداخته و ضمن ابراز رضایت از جایگاه شهرستان قدس در حوزه سلامت از زحمات و تلاش مدیر شبکه و دبیر محترم مجمع سلامت و همکاران ایشان تقدیر و تشکر نموده و خواستار همکاری و هماهنگی کلیه دستگاه های دولتی و مردمی با شبکه بهداشت و درمان و شهرستان  در راستای ارتقاء هر چه بیشتر مولفه های سلامت جامعه شدند.
در ادامه دکتر گل مکانی مدیرکل محترم آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت و درمان در مورد تکالیف قانونی در راستای تامین سلامت برای همه بخش ها اشاره کرده و بیان داشتند اگر تمام توان و امکانات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بکار گرفته شود تنها 20%  از نیازهای سلامت مردم تحقق می یابد و مابقی آن قطعاً با همکاری سایر ارگانها و نهادها و مردم جامعه به دست خواهد آمد. ایشان به سه مفهوم مهم: سلامت، مشارکت، مسئولیت پذیری اشاره نموده و نگاه سازمان بهداشت جهانی به سلامت، مسئولیت خانواده و اجتماع، مهارت هایی که باید همه آگاه باشند، مسئولیت سازمانها و نهادها، جلب مشارکت همه دستگاه ها و چندین موضوع دیگر سخنانی بیان کردند.
در این جلسه دکتر عبادی فرد آذر معاون محترم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران لزوم همکاری همه ی ارگان ها را در پیشبرد اهداف این مجمع متذکر شدند و بیان داشتند : برگزاری این جلسات و مجمع ها در راستای ارتقا سطح سلامت جامعه فقط با مطرح نمودن مشکلات، معضلات و کمبودها کافی نیست بلکه بهتر است ضمن تدوین برنامه های استراتژیک و عملیاتی و عملی نمودن برنامه های پیش بینی شده، راهکارها و روش های حل آنها نیز مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد تا ضمن توزیع عادلانه خدمات بهداشتی درمانی در همه محلات و نقاط شهر، شاهد پیشرفت و ارتقاء سطح سلامت جامعه باشیم.

این جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و قرائت بیانیه اولین مجمع شهرستان قدس به شرح زیر به پایان رسید.


 
متن بیانیه اولین مجمع سلامت شهرستان قدس


با یاری و استعانت پرودگار متعال ، اولین مجمع سلامت شهرستان قدس در روز پنج شنبه مصادف با 7 تیر ماه سال 1397 با حضور مسئولین محترم کلیه ادارات دولتی ، نمایندگان محترم تشکل های مردمی و شهروندان عزیز شهرستان قدس برگزار گردید . در پایان این مجمع ، بیانیه ای به شرح زیر تدوین و به تایید کلیه شرکت کنندگان رسید :
 *  دسترسی عادلانه به خدمات سلامت حق شهروندی است .
بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) ، برنامه ششم توسعه و سند حقوق شهروندی ، سلامت یک حق همگانی و دسترسی عادلانه آحاد جامعه به آن از حقوق اولیه افراد می باشد .
* تامین ، حفظ و ارتقاء سلامت جامعه ، نیازمند مشارکت کلیه بخش های  دولتی و غیردولتی و  شهروندان می باشد .
با توجه به نقش موثر عوامل اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی و ... بر سلامت ، مشارکت همه بخش های جامعه از دولتی تا مردم نهاد در تعیین مشکلات ، ارائه راه حل ، اجرا و ارزشیابی برنامه های سلامت ، ضروری و غیر قابل اجتناب می باشد . بنابراین به منظور پیشگیری و حل مسائل سلامت محور ، استفاده از ظرفیت مردم بهترین راهکار است . 
با توجه به مولفه های فوق ، اولین مجمع سلامت شهرستان قدس به منظور جلب همکاری و ایجاد حس مسئولیت در کلیه افراد جامعه در مسائل مرتبط با سلامت ، تشکیل و در پایان مسائل زیر به عنوان اولویت های حوزه سلامت شهرستان احصاء گردید:
 
اولویت های حوزه سلامت شهرستان قدس :
* اهتمام ویژه مسئولین محترم ادارات عضو مجمع سلامت شهرستان جهت راه اندازی بیمارستان 160 تختخوابی شهرستان قدس در موعد مقرر .
 
 
* پیگیری همه جانبه جهت افزایش تعداد پایگاه های اورژانس 115 شهرستان ( جاده ای و شهری ) و افزایش تعداد آمبولانس های موجود .
* همکاری کلیه دستگاه های دولتی و مردم نهاد شهرستان در امر پیشگیری از ابتلا به بیماری های غیر واگیر .
* همکاری و هماهنگی کلیه دستگاه های دولتی و غیردولتی شهرستان جهت کاهش آسیب های اجتماعی از جمله طلاق ، خودکشی ، ابتلا به اعتیاد و ...
*اهتمام ویژه کلیه دستگاه های دولتی و غیردولتی در جهت حذف جوش شیرین و بلانکیت در نان مصرفی .
*پیگیری ویژه ادارات دولتی مرتبط و عموم مردم در جهت دفع بهداشتی فاضلاب و تسریع در اجرای سیستم اگوی شهری به منظور دفع بهداشتی فاضلاب .
*همکاری کلیه دستگاه های دولتی و غیردولتی و عموم شهروندان در جهت ارتقای فرهنگ عمومی به منظور تفکیک ، جمع آوری و دفع صحیح زباله شهرستان .
* همکاری کلیه نهادهای عضو مجمع در راه اندازی کانون های سلامت محلات
 


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 626 بار   |   دفعات چاپ: 89 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر